Aktualności

Opatrznościowy Pasterz. Drogi życia Stefana kard. Wyszyńskiego

·aktualności ·2 marca 2020

„Opatrznościowy Pasterz. Drogi życia Stefana kard. Wyszyńskiego”, czytania na maj 2020.

W czasie spotkania Komisji Maryjnej KEP, 29 lutego 2020 r. o. Mariusz Tabulski, zaprezentował – czytania majowe na 2020 rok autorstwa o. Stanisława Przepierskiego, dominikanina pt. „Opatrznościowy Pasterz. Drogi życia Stefana kard. Wyszyńskiego”, pod patronatem Komisji.

„Mamy nadzieję, że one pomogą nam w przygotowaniu na beatyfikację – taki był sens i cel wydania tzw. Czytanek na maj; wprowadzając nas w radość spotkania ze świętym Pasterzem, kardynałem Stefanem Wyszyńskim” – mówił o. Tabulski.

Słowo wstępne do czytanek napisał abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Komisji Maryjnej. „Chcemy przez te czytanki nie tylko przygotować nas do samego daru beatyfikacji, ale również do dziękczynienia, które będzie miało miejsce 26 sierpnia 2020 r. tutaj, na Jasnej Górze – podkreślał w czasie prezentacji abp Wacław Depo – I wtedy, żeby to bardzo mocno zabrzmiało, że Prymas Wyszyński jest prymasem jasnogórskim, Jego nauczanie każdego roku, zarówno związane z uroczystościami Królowej Polski, czy Matki Bożej Jasnogórskiej, weszło tak w nasz krwioobieg duszpasterstwa polskiego, że będziemy mogli czerpać z nich nieustannie i je aktualizować”.

„Myślę, że czytania na maj – w roku beatyfikacji ks. Prymasa Wyszyńskiego, są wkładem z naszej strony, ze strony paulinów i naszego wydawnictwa w to, żeby dotrzeć do niemal każdej parafii w Polsce, bo obydwie te pozycje są bardzo cenne” – podkreślił o. Samuel Pacholski, dyr. wydawnictwa „Paulinianum”.

Książki można zamawiać w Instytucie Maryjnym na Jasnej Górze
Kontakt:
instytut.maryjny@jasnagora.pl
tel. 34 3777 439
lub w wydawnictwie „Paulinianum”.

Zobacz:

Opatrznościowy Pasterz – okładka, spis treści i 3 przykładowe rozdziały

 

partnerzy

Kontakt

JASNOGÓRSKI INSTYTUT MARYJNY
BIBLIOTEKA MARYJNA


adres: ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa
(I piętro)
tel.: 34 377 74 39 (pn.-pt. 8:00-16:00)
e-mail: Instytut Maryjny:
instytut.maryjny@jasnagora.pl
Biblioteka Maryjna:
biblmar@jasnagora.pl
konto: mBank S.A.
Oddział w Częstochowie
ul. Jasnogórska 79
76 1140 1889 0000 4641 0900 1001