Aktualności

Plenerowa wystawa - 'Per Mariam Soli Deo” w drodze na Jasną Górę

·aktualności ·3 lipca 2020

31 plansz ze zdjęciami i informacjami prezentującymi życie i dziedzictwo kard. Stefana Wyszyńskiego pojawiło się na murach Jasnej Góry w Częstochowie. Oficjalne otwarcie tej poświęconej przyszłemu błogosławionemu plenerowej odbyło się w sobotę 13 czerwca.

Plenerowa wystawa zatytułowana „Per Mariam Soli Deo” (Przez Maryję samemu Bogu) ma przybliżyć postać i dokonania prymasa. Ekspozycja, zorganizowana przez Instytut Prymasa Wyszyńskiego przy współpracy z Jasnogórskim Instytutem Maryjnym i Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Częstochowie, wpisuje się także w obchody Roku Prymasa Wyszyńskiego, ustanowionego przez Sejmik Woj. Śląskiego.

Na wystawę, którą będzie można oglądać do końca wakacji, składa się 31 plansz ze zdjęciami przyszłego błogosławionego, opatrzonych komentarzami, którymi są słowa Jana Pawła II i samego prymasa. Fotografie pochodzą głównie ze zbiorów archiwum Instytutu Prymasowskiego

„Plansze pokazują prymasa jako wielkiego Polaka, męża stanu, pasterza, przyjaciela papieży, człowieka wolnego, niewolnika Matki Bożej, więźnia, obrońcę życia. To są hasła, ale one są po to, byśmy mogli w tych motywach przyswoić sobie, kim był i kim wciąż jest Prymas Tysiąclecia – zwłaszcza teraz, kiedy nadal przygotowujemy się do ogłoszenia go błogosławionym, odsłaniając i poznając to jego wielkie dziedzictwo” – napisał dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego o. Mariusz Tabulski, cytowany przez biuro prasowe sanktuarium.

 

partnerzy

Kontakt

JASNOGÓRSKI INSTYTUT MARYJNY
BIBLIOTEKA MARYJNA


adres: ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa
(I piętro)
tel.: 34 377 74 39 (pn.-pt. 8:00-16:00)
e-mail: Instytut Maryjny:
instytut.maryjny@jasnagora.pl
Biblioteka Maryjna:
biblmar@jasnagora.pl
konto: mBank S.A.
Oddział w Częstochowie
ul. Jasnogórska 79
76 1140 1889 0000 4641 0900 1001