Aktualności

OPATRZNOŚCIOWY PASTERZ. Czytania na maj 2020

·aktualności ·30 kwietnia 2020

Komisja Maryjna Konferencji Episkopatu Polski oddaje do rąk kapłanów i wiernych świeckich szczególną lekturę na drodze przygotowań do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

„Opatrznościowy Pasterz. Drogi życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego” to tytuł majowych czytanek autorstwa o. Stanisława Przepierskiego OP. Książka jest podzielona na 31 rozdziałów, tak, aby treść każdego z nich można było zgłębiać w kolejne dni maja.

Do tego, aby te rozważania pomogły naszym wspólnotom przygotować się duchowo do uroczystości beatyfikacyjnej kard. Stefana Wyszyńskiego, zachęca we wstępie abp Wacław Depo metropolita częstochowski Przewodniczący Komisji Maryjnej KEP.

„Czytanki majowe”, będące medytacją nad drogami życia Księdza Prymasa, wydane zostały dzięki zaangażowaniu Instytutu Prymasa Wyszyńskiego oraz Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego. Ojciec Mariusz Tabulski OSPPE, członek Komisji Maryjnej KEP zaznacza, że nikt nie przypuszczał, iż przygotowania do beatyfikacji czcigodnego sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego, będą miały miejsce w tak dramatycznych okolicznościach, jak czas ogólnoświatowej pandemii.

Czytanki w formie książkowej wydało Wydawnictwo „Paulinianum”. Od 30 kwietnia do pobrania w na stronie Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego (jim.jasnagora.pl) oraz episkopat.pl

o. Mariusz Tabulski
Dyr. Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego

 

pobierz:
Opatrznościowy Pasterz cz. 1

partnerzy

Kontakt

JASNOGÓRSKI INSTYTUT MARYJNY
BIBLIOTEKA MARYJNA


adres: ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa
(I piętro)
tel.: 34 377 74 39 (pn.-pt. 8:00-16:00)
e-mail: Instytut Maryjny:
instytut.maryjny@jasnagora.pl
Biblioteka Maryjna:
biblmar@jasnagora.pl
konto: mBank S.A.
Oddział w Częstochowie
ul. Jasnogórska 79
76 1140 1889 0000 4641 0900 1001