Aktualności

Mali Pomocnicy Maryi

·aktualności ·12 czerwca 2019

ZAPRASZAMY
W sobotę, 15 czerwca na Jasnej Górze przy sercu jasnogórskiej Matki i Królowej, odbędzie się niezwykłe spotkanie dzieci Małych Pomocników Maryi!
Organizatorami są Instytut Maryjny i redakcja Małego Gościa Niedzielnego.

„Jesteśmy po to, by pomagać z Maryją i przez Maryję Kościołowi świętemu” – nauczał kardynał Stefan Wyszyński 50 lat temu. W czasie niezwykle trudnym dla Polski i dla Kościoła prześladowanego przez reżim komunistyczny, w specjalnym liście (26 sierpnia 1969 r.) ówczesny Prymas Polski wzywał „ludzi dobrej woli do pomocy Kościołowi i chrześcijańskiej ojczyźnie”. Wtedy też powołał na Jasnej Górze Ruch Pomocników Matki Kościoła.
Dzisiaj Kościół również potrzebuje pomocy. Chrześcijanie – jak podaje organizacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” – to najbardziej prześladowana grupa religijna na świecie. Co trzy minuty ginie jeden chrześcijanin, a w Polsce katolicy i to, co katolickie jest coraz częściej wyśmiewane i poniżane. „Trzeba więc być apostołem Chrystusowej sprawy” – pisał przed laty prymas Wyszyński. Dlatego redakcja „Małego Gościa Niedzielnego” zachęcała podczas tegorocznych nabożeństw majowych, by do modlitwy dołączyły dzieci konkretny czyn, by w ten sposób próbowały być Pomocnikami Matki Bożej o Chrystusową sprawę tam, gdzie żyją, gdzie mieszkają, z kim się spotykają.

Zapraszamy w sobotę 15 czerwca na Jasną Górę godz. 10.00-15.00
Zaproszeni są zarówno członkowie Ruchu Pomocników Maryi, uczestnicy
małogościowych nabożeństw majowych „Nasza Pomoc i Ratunek”, jak i rodzice z dziećmi i grupy parafialne, i wszyscy, którzy z Maryją chcą pomagać Kościołowi.

Swój przyjazd można zgłosić: redakcja@malygosc.pl

o. Mariusz Tabulski
Gabriela Szulik

 

partnerzy

Kontakt

JASNOGÓRSKI INSTYTUT MARYJNY
BIBLIOTEKA MARYJNA


adres: ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa
(I piętro)
tel.: 34 377 74 39 (pn.-pt. 8:00-16:00)
e-mail: Instytut Maryjny:
instytut.maryjny@jasnagora.pl
Biblioteka Maryjna:
biblmar@jasnagora.pl
konto: mBank S.A.
Oddział w Częstochowie
ul. Jasnogórska 79
76 1140 1889 0000 4641 0900 1001