Aktualności

KOLĘDOWANIE Z ADAMEM STRUGIEM

·aktualności ·8 stycznia 2020
Uroczystość Objawienia Pańskiego na Jasnej Górze
 

Adam Strug, znany piosenkarz i instrumentalista, autor piosenek i kompozytor, wystąpił na Jasnej Górze z koncertem „Kolędy i inne pieśni”. Wspólne śpiewanie z publicznością, która wypełniła Salę Papieską, miało miejsce w uroczystość Trzech Króli, w poniedziałek, 6 stycznia. Piosenkarzowi towarzyszył zespół muzyczny.Podczas koncertu zabrzmiały tradycyjne kolędy i pastorałki z rejonu łomżyńskiego, kolęda autorska Adama Struga, a także znane i popularne kolędy, w śpiew których chętnie włączyła się publiczność.

„Nie ma znaczenia, ile jest osób na koncercie, ale to było imponujące, była nabita sala, więc jestem pod wrażeniem – wyznaje Adam Strug – Jasna Góra to miejsce szczególne. Śpiewałem tu 20. lat temu, i szedłem tu z pielgrzymką pieszą z Warszawy. Miałem też okazję zaśpiewać na 350-leciu koronacji obrazu Matki Bożej na Wałach jasnogórskich razem ze swoim zespołem, także bywam tu”.

Koncert zorganizował Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie oraz Jasnogórski Instytut Maryjny.

„Cieszymy się, że mogliśmy coś razem zrobić dla Częstochowy, dla pielgrzymów, dla Jasnej Góry, dla Matki Bożej – mówi o. Mariusz Tabulski, dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego, współorganizator koncertu – Tym bardziej się cieszę, że dopisali pielgrzymi, że mogliśmy tak pięknie kolędować i po prostu modlić się razem, śpiewając Jezusowi. Myślę, że wszystkim ten koncert zapadł w serce”.

„To wielki honor i zaszczyt dla nas, że możemy zorganizować dla Państwa właśnie w tym miejscu tak wspaniały koncert, w tak doborowym towarzystwie jak Instytut Maryjny – mówiła przed koncertem Małgorzata Majer, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie – Mam nadzieję, że spełnimy Państwa oczekiwania”.

Artyście towarzyszyli muzycy grający na klarnetach, flecie drewnianym, kontrabasie, mandolinie, tarze oraz instrumentach perkusyjnych: Tomasz Stawiecki, Szczepan Pospieszalski, Michał Żak, Mateusz Kowalski, Maksymilian Mucha i Wojciech Lubertowicz.

Za Biurem Pasowym JG.

 

Adam Strug – fragment koncertu

partnerzy

Kontakt

JASNOGÓRSKI INSTYTUT MARYJNY
BIBLIOTEKA MARYJNA


adres: ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa
(I piętro)
tel.: 34 377 74 39 (pn.-pt. 8:00-16:00)
e-mail: Instytut Maryjny:
instytut.maryjny@jasnagora.pl
Biblioteka Maryjna:
biblmar@jasnagora.pl
konto: mBank S.A.
Oddział w Częstochowie
ul. Jasnogórska 79
76 1140 1889 0000 4641 0900 1001