Aktualności

Opatrznościowy Pasterz, droga życia Stefana kard. Wyszyńskiego - ciąg dalszy rozważań majowych

·aktualności ·16 maja 2020

Przygotowywane przez Komisję maryjną KEP „Czytanki majowe – Opatrznościowy Pasterz, droga życia Stefana kard. Wyszyńskiego”, autorstwa ojca Stanisława Przepierskiego OP, nie spodziewały się odczytania ich w warunkach, których teraz jesteśmy świadkami.

Zaskoczeni obecną sytuacją, na nowo podejmujemy opatrznościowy zamysł dania Kościołowi nowego błogosławionego. Kim więc w obecnej sytuacji zagrożenia, ma być dla nas ten nowy Święty na nasze czasy…?!
Opatrznościowy Pasterz prowadził Kościół drogą bohaterskiego programu… „Księże Prymasie! Pozwól mi tylko to jedno jeszcze powiedzieć, że ci się spełnia – i ja za to Bogu dziękuję – że ci się spełnia ten punkt twego odważnego, bohaterskiego programu, duszpasterzowania w Polsce i w świecie współczesnym!” – wyznał Jan Paweł II na Jasnej Górze w 1979 roku.

Z radością przekazujemy drugą część rozważań majowych: Opatrznościowy pasterz, droga życia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, mając ufność, iż wspólna modlitwa przez wstawiennictwo Matki Bożej, pozwoli nam doświadczyć Jej opieki i duchowego zwycięstwa – na wzór pokornego, choć wielkiego Prymasa.

o. Mariusz Tabulski
Jasnogórski Instytut Maryjny

 

Pobierz:

Opatrznościowy Pasterz 2

partnerzy

Kontakt

JASNOGÓRSKI INSTYTUT MARYJNY
BIBLIOTEKA MARYJNA


adres: ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa
(I piętro)
tel.: 34 377 74 39 (pn.-pt. 8:00-16:00)
e-mail: Instytut Maryjny:
instytut.maryjny@jasnagora.pl
Biblioteka Maryjna:
biblmar@jasnagora.pl
konto: mBank S.A.
Oddział w Częstochowie
ul. Jasnogórska 79
76 1140 1889 0000 4641 0900 1001