Wydarzenia

Jasna Góra powraca do spotkań przed beatyfikacją Prymasa Wyszyńskiego(25 września 2020)

Po wakacyjnej przerwie Jasna Góra powraca do spotkań w cyklu „Maryjna droga do świętości Prymasa Jasnogórskiego kard. Stefana Wyszyńskiego”’. Stanowią one przygotowanie do beatyfikacji Tego, który „wszystko… więcej »


Założyciel Zakonu Paulinów na znaczku pocztowym(23 września 2020)

21 września, Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy emisji „Bł. Euzebiusz – założyciel Paulinów” wraz z kolekcjonerską kopertą – tzw. pierwszego dnia obiegu. Wydarzenie wpisuje się w 750.rocznica… więcej »


PRYMAS JASNOGÓRSKI. KRÓLEWSKA PIEŚŃ NARODU(5 września 2020)

JASNOGÓRSKI INSTYTUT MARYJNY ZAPRASZA Na spotkanie z cyklu: PRYMAS JASNOGÓRSKI. KRÓLEWSKA PIEŚŃ NARODU. Historia zapisana słowami i muzyką Spotkanie z twórcami ORATORIUM o kardynale Stefanie Wyszyńskim SOLI DEO PER… więcej »


Plenerowa wystawa - 'Per Mariam Soli Deo” w drodze na Jasną Górę(3 lipca 2020)

31 plansz ze zdjęciami i informacjami prezentującymi życie i dziedzictwo kard. Stefana Wyszyńskiego pojawiło się na murach Jasnej Góry w Częstochowie. Oficjalne otwarcie tej poświęconej przyszłemu błogosławionemu… więcej »


Prymas Wyszyński - „Ojciec wolnych ludzi”(3 lipca 2020)

Relacja z jasnogórskiego spotkania 27 czerwca, przygotowującego do beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego. „Ojciec” to jedno z najbardziej osobistych określeń Prymasa Stefana Wyszyńskiego, którym obdarzały go osoby… więcej »


Prymas Wyszyński- Ojciec wolnych ludzi(24 czerwca 2020)

Zapraszamy na spotkanie Różne aspekty ojcostwa kard. Stefana Wyszyńskiego to temat kolejnego, ostatniego przed wakacjami, spotkania „Prymas Jasnogórski – Maryjne drogi do świętości kard. Stefana Wyszyńskiego”,… więcej »


Per Mariam Soli Deo(5 czerwca 2020)

ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ Dziś została zamontowana, od strony Bramy Papieskiej na Jasnej Górze, wystawa poświęcona życiu i dziedzictwu Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. Oficjalne otwarcie wystawy będzie miało miejsce 13… więcej »


Jedyny program to Matka Boża!(30 maja 2020)

Maryjny program Prymasa Wyszyńskiego wciąż aktualny! – kolejne spotkanie przed beatyfikacją. Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Prymas Jasnogórski – Maryjne drogi do świętości” odbyło się w przededniu 39.… więcej »


Dzień Matki na Jasnej Górze(21 maja 2020)

Modlimy się za Mamy! Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w intencji Mam. 26 maja będziemy wspólnie świętować Dzień Matki na Jasnej Górze. To właśnie u stóp Matki Bożej Częstochowskiej chcemy… więcej »


Rocznica śmierci Prymasa Wyszyńskiego(19 maja 2020)

ZAPRASZAMY DO SALI PAPIESKIEJ NA JASNEJ GÓRZE na majowe spotkanie z okazji 39. rocznicy przejścia prymasa Wyszyńskiego do Boga i jasnogórskie czuwanie z cyklu: PRYMAS JASNOGÓRSKI. „ Maryjne drogi świętości kardynała… więcej »


Opatrznościowy Pasterz, droga życia Stefana kard. Wyszyńskiego - ciąg dalszy rozważań majowych(16 maja 2020)

Przygotowywane przez Komisję maryjną KEP „Czytanki majowe – Opatrznościowy Pasterz, droga życia Stefana kard. Wyszyńskiego”, autorstwa ojca Stanisława Przepierskiego OP, nie spodziewały się odczytania ich w… więcej »


OPATRZNOŚCIOWY PASTERZ. Czytania na maj 2020(30 kwietnia 2020)

Komisja Maryjna Konferencji Episkopatu Polski oddaje do rąk kapłanów i wiernych świeckich szczególną lekturę na drodze przygotowań do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. „Opatrznościowy Pasterz. Drogi życia Kardynała… więcej »


ABC oddania Matce Bożej. Wiara, nadzieja, miłość. Prymas Wyszyński - Patron naszego uwięzienia(30 kwietnia 2020)

Rozmowa z Ewą Czaczkowską, Jasna Góra 27 kwietnia 2020 Jasna Góra trwa w przygotowaniach do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Comiesięczne spotkania choć mają inną formę i odbywają się bez udziału pielgrzymów,… więcej »


Prymas Jasnogórski - Maryjne Drogi świętości(23 kwietnia 2020)

Zapraszamy 27 kwietnia 2020 na spotkanie i czuwanie w cyklu: Prymas Jasnogórski – Maryjne Drogi świętości ABC oddania Matce Bożej. Wiara, nadzieja, miłość Prymas Wyszyński – Patron naszego „uwięzienia” Życie… więcej »


JESTEŚMY ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO(9 kwietnia 2020)

Jasnogórski Instytut Maryjny dnia 27 marca 2019 r. został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego i uzyskał status organizacji pożytku publicznego. Nr KRS: 0000778998 Na naszą działalność można przekazać 1% podatku. Przy… więcej »


27/28 marca 2020 - Czuwanie modlitewne na Jasnej Górze(25 marca 2020)

W intencji dobrego przygotowania do beatyfikacji Stefana kard. Wyszyńskiego oraz o uwolnienie Polski i świata od epidemii przez wstawiennictwo Sługi Bożego Od 1982 roku z 27/28 każdego miesiąca w kaplicy Cudownego Obrazu… więcej »


Maryjne Vademecum Duszpasterza(10 marca 2020)

Komisja Maryjnej KEP, obradując na Jasnej Górze 29 lutego zaprezentowała dokument – „Maryjne Vademecum Duszpasterza”. Abp Wacław Depo, przewodniczący Komisji podkreślił, „że specyfika kultu maryjnego i duchowości… więcej »


Opatrznościowy Pasterz. Drogi życia Stefana kard. Wyszyńskiego(2 marca 2020)

„Opatrznościowy Pasterz. Drogi życia Stefana kard. Wyszyńskiego”, czytania na maj 2020. W czasie spotkania Komisji Maryjnej KEP, 29 lutego 2020 r. o. Mariusz Tabulski, zaprezentował – czytania majowe na 2020 rok… więcej »


Ślubowanie aż po Zawierzenie - film ze spotkania(1 marca 2020)

Film ze spotkania na Jasnej Gorze 27 lutego – Maryjne drogi świętości Prymasa Wyszyńskiego! W ramach przygotowań do beatyfikacji w Warszawie i narodowego dziękczynienia na Jasnej Górze 26 sierpnia 2020 r. Zapraszam o.… więcej »


Ślubowanie aż po zawierzenie(29 lutego 2020)

Na Jasnej Górze odbyło się spotkanie przed beatyfikacją Prymasa Wyszyńskiego z cyklu: Maryjna droga do świętości Prymasa Wyszyńskiego. Śluby Jasnogórskie mają wartość modlitwy, ale modlitwą nie są. Są programem… więcej »


Jasnogórska Matka Kościoła(28 lutego 2020)

Na Jasnej Górze w dniach 24-25 luty 2020 odbyło się 11. Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Jasnogórska Matka Kościoła”. Dwudniowe spotkanie naukowców z kraju i zagranicy wpisuje się w przygotowania do beatyfikacji… więcej »


Zapraszamy na II spotkanie przed beatyfikacją Prymasa Wyszyńskiego(20 lutego 2020)

Śluby Jasnogórskie z 1956r. będą tematem najbliższego spotkania na Jasnej Górze przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego. Trwa cykl „Maryjna droga do świętości”, w ramach którego każdego 27. dnia miesiąca… więcej »


Jasnogórska Matka Kościoła(18 lutego 2020)

W dniach 24-25 lutego na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Jasnogórska Matka Kościoła”. Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Jasnogórski Instytut… więcej »


SOLI DEO PER MARIAM(17 lutego 2020)

SOLI DEO – samemu Bogu. PER MARIAM – przez Maryję. OMNIA – wszystko… Motto życia PRYMASA Wyszyńskiego. Kluczem do niego są wypowiedziane 14 lutego 1953 roku słowa: „Wszystko postawiłem na Maryję. I to Jasnogórską”.… więcej »


Film ze spotkania w ramach przygotowań do beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego(10 lutego 2020)

„Oddany Maryi – więzień” Na Jasnej Górze rozpoczęto bezpośrednie przygotowania beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie (7 czerwca 2020) i do narodowego dziękczynienia za dar świętości Prymasa Tysiąclecia… więcej »


Oddany Maryi - więzień(29 stycznia 2020)

Na Jasnej Górze rozpoczęto bezpośrednie przygotowania beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie (7 czerwca 2020) i do narodowego dziękczynienia za dar świętości Prymasa Tysiąclecia na Jasnej Górze (26 sierpnia… więcej »


JASNOGÓRSKI PRYMAS - MARYJNE DROGI ŚWIĘTOŚCI KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO(16 stycznia 2020)

NASZE PRZYGOTOWANIE DO BEATYFIKACJI Oczekując na beatyfikację Prymasa Stefana Wyszyńskiego szukamy najlepszych sposobów skorzystania z daru jego życia i świętości. Kościół opatrznościowo stawia go przed nami w… więcej »


KOLĘDOWANIE Z ADAMEM STRUGIEM(8 stycznia 2020)

Uroczystość Objawienia Pańskiego na Jasnej Górze   Adam Strug, znany piosenkarz i instrumentalista, autor piosenek i kompozytor, wystąpił na Jasnej Górze z koncertem „Kolędy i inne pieśni”. Wspólne śpiewanie… więcej »


Trzech Króli z Adamem Strugiem(23 grudnia 2019)

Drodzy Przyjaciele, Współpracownicy, Czytelnicy i uczestnicy naszych spotkań, wraz z życzeniami na Boże Narodzenie i na uroczystość Trzech Króli, Z A P R A S Z A M Y na WSPÓLNE KOLĘDOWANIE z ADAMEM STRUGIEM „Kolędy… więcej »


Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!(20 grudnia 2019)

Pójdźmy wszyscy do stajenki…, aby wyznać wiarę w nowo narodzonego Syna Bożego i ofiarować Jemu, swoją miłość i służbę.    Z najlepszymi życzeniami o. Mariusz Tabulski i Współpracownicy Instytutu Maryjnego… więcej »


Pragnę na Jasnej Górze, mej ziemskiej Ojczyzny, Polski, przede wszystkim potwierdzić to wielorakie i wielokrotne oddanie i zawierzenie…(11 grudnia 2019)

Katecheza z Janem Pawłem II – o Akcie Zawierzenia z 1979 r. Jak być do dyspozycji Boga, co znaczy pomagać Matce Kościoła w ratowaniu Kościoła, jak pozwolić Jej działać wśród nas, jak leczyć Kościół modlitwą,… więcej »


„Tam Twoje serce, kędy skarb przebywa. Jasna Góra - skarbiec kultury polskiej i europejskiej”(10 grudnia 2019)

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie we współpracy z Jasnogórskim Instytutem Maryjnym otworzył na Jasnej Górze dwudniową (9-10.12) konferencję maryjną pt. „Tam Twoje serce, kędy… więcej »


ZAWIERZENIE DO NAJDALSZYCH GRANIC MIŁOŚCI(2 grudnia 2019)

Jasnogórski Instytut Maryjny i Instytut Papieża Jana Pawła II – 8 grudnia – w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zaprasza na siódme spotkanie z cyklu: „Wieczory Maryjne – Katechezy z Janem Pawłem II”.… więcej »


Błogosławiony czyli szczęśliwy - spotkanie o Prymasie Wyszyńskim(28 listopada 2019)

– Od kard. Wyszyńskiego trzeba nam dziś uczyć się szczególnie miłości do Kościoła, jego spojrzenia na Kościół i jego oddania Kościołowi – powiedział bp Andrzej Przybylski. Częstochowski biskup pomocniczy… więcej »


PO PROSTU BEATYFIKACJA – po prostu Błogosławiony!(21 listopada 2019)

Jasnogórski Instytut Maryjny, zaprasza w najbliższą środę 27 listopada 2019r. o godz. 18.30 na ostatnie spotkanie z cyklu: „Prymas jasnogórski w drodze na ołtarze”. W oczekiwaniu na beatyfikację kardynała Stefana… więcej »


PYTANIE O „WOLNOŚĆ”(20 listopada 2019)

– Zapraszamy do obejrzenia katechezy o „wolności” W ramach kolejnego spotkania z Janem Pawłem II organizowanym przez Jasnogórski Instytut Maryjny na Jasnej Górze w 40.rocznicę I pielgrzymki papieża do Polski tematem… więcej »


Pytanie o wolność, którą obdarzył nas Bóg(13 listopada 2019)

Pytanie o wolność, którą obdarzył nas Bóg było tematem kolejnej katechezy z Janem Pawłem II organizowanej na Jasnej Górze w 40.rocznicę I pielgrzymki papieża do Polski. Spotkanie w ramach projektu „Nadzieja.Zwycięstwo”,… więcej »


Katecheza z Janem Pawłem II(4 listopada 2019)

„Pytanie o wolność, którą obdarzył nas Bóg” Jasnogórski Instytut Maryjny w przeddzień święta Niepodległości Polski, 10 października godz. 19.30 (ndz.) zaprasza na szóste spotkanie z cyklu „W I E C Z O… więcej »


Duchowy program kard. Wyszyńskiego dla współczesnego człowieka(28 października 2019)

Na Jasnej Górze odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Prymas Jasnogórski w drodze na ołtarze”. Dyskusja toczyła się wokół książki kard. Stefana Wyszyńskiego „Z głębi duszy. Kalendarzyk łaski”… więcej »


„Prymas Jasnogórski w drodze na ołtarze”(21 października 2019)

Z GŁĘBI DUSZY. KALENDARZYK ŁASKI Stefan kardynał Wyszyński, najpierw „Z głębi duszy” wypowiedział w czasie więzienia w Stoczku Warmińskim, 8 grudnia swoje oddanie w niewole miłości Matce Bożej. Potem, to… więcej »


M A R Y J A - JAKIEJ NIE ZNAMY(17 października 2019)

Sobór Konstantynopolitański IV, zwołany na przełomie 879/880 roku stwierdził w trzecim kanonie: „Święte ikony Pana Naszego Jezusa Chrystusa nakazujemy otaczać równą czcią, jak księgę świętej Ewangelii”.… więcej »


„Tu bije serce Kościoła i serce Ojczyzny w Sercu Matki”.  Spotkanie serc…(16 października 2019)

KATECHEZA V – Słowa Jana Pawła II zaczerpnięte z jego nauczania na Jasnej Górze w 1979 r. podczas I pielgrzymki do Ojczyzny były tematem piątego spotkania z cyklu „Wieczory Maryjne – Katechezy z Janem Pawłem… więcej »


FILMOWA OPOWIEŚĆ ZE SPOTKANIA(11 października 2019)

PRYMAS JASNOGÓRSKI W DRODZE NA OŁTARZE. pt. „Ojciec mój z upodobaniem pielgrzymował na Jasną Górę…” 27 września 2019 „Ojciec mój z upodobaniem pielgrzymował na Jasną Górę…” – wyznawał często Prymas… więcej »


Dzień Papieski na Jasnej Górze(10 października 2019)

Jasnogórski Instytut Maryjny zaprasza na O B C H O D Y  D N I A  P A P I E S K I E G O 13 października godz. 19.30 (ndz.) „W I E C Z O R Y  M A R Y J N E. KATECHEZY Z JANEM PAWŁEM II” w 40 rocznicę pielgrzymki… więcej »


Katecheza z Janem Pawłem II(4 października 2019)

Jasnogórski Instytut Maryjny zaprasza na „W I E C Z O R Y  M A R Y J N E. KATECHEZY Z JANEM PAWŁEM II” w 40 rocznicę pielgrzymki Ojca św. na Jasną Górę SPOTKANIE V 13 października godz. 19.30 (ndz.) GODZ. 19.30… więcej »


„Ojciec mój z upodobaniem pielgrzymował na Jasną Górę ..”(1 października 2019)

Szóste spotkanie z cyklu „Prymas jasnogórski w drodze na ołtarze” 27 września 2019 Słowa Prymasa: Wyszyńskiego „Ojciec mój z upodobaniem pielgrzymował na Jasną Górę…” były punktem wyjścia do spotkania… więcej »


Spotkanie z cyklu 'Prymas Jasnogórski w drodze na ołtarze”(19 września 2019)

W najbliższy piątek, 27 września na Jasnej Górze odbędzie się kolejne, szóste już spotkanie z cyklu „Prymas Jasnogórski w drodze na ołtarze”. Tematem spotkania będą słowa: „Mój ojciec z upodobaniem pielgrzymował… więcej »


Film z Katechezy Maryjnej(16 września 2019)

„Program duszpasterzowania w Polsce i w świecie współczesnym. Polska maryjność wizją Polski jutra i przyszłego Kościoła” Pragniemy zaprosić do obejrzenia filmu z ostaniej, IV katechezy – 8 września, pt. „Program… więcej »


Obrady Komisji Maryjnej Konferencji Episkopatu Polski(16 września 2019)

13 września u stóp Jasnej Góry – w Domu Pamięci Kardynała Wyszyńskiego – obradowała Komisja Maryjna Konferencji Episkopatu Polski. Jej przewodniczący, abp Wacław Depo powiedział, że komisja ma na nowo rozpoznawać… więcej »


Sympozjum Polskiego Towarzystwa Mariologicznego(16 września 2019)

Sympozjum mariologiczne na 20-lecie Polskiego Towarzystwa Mariologicznego w Częstochowie pod hasłem „Maryjność w Kościele i mariologia w teologii” odbyło się w dniach 12-13 września w siedzibie Polskiego Towarzystwa… więcej »


Polska maryjność wizją Polski jutra - katecheza z Janem Pawłem II(12 września 2019)

„Program duszpasterzowania w Polsce i w świecie współczesnym. Polska maryjność wizją Polski jutra i przyszłego Kościoła” to temat kolejnego Wieczoru z Janem Pawłem II, który odbył się na Jasnej Górze. To… więcej »


Sympozjum(11 września 2019)

Już w najbliższy czwartek 12 września, we wspomnienie Imienia Maryi, Polskie Towarzystwo Mariologiczne zaprasza na ogólnopolskie sympozjum z okazji XX-lecia swego istnienia: „MARYJNOŚĆ W KOŚCIELE I MARIOLOGIA W TEOLOGII” ZAPRASZAMY w… więcej »


Życie Maryi(10 września 2019)

Musical „Życie Maryi” w wykonaniu zespołu ewangelizacyjnego Guadalupe z Lublina, wspólnie ze Wspólnotą Najświętszego Imienia Jezus oraz Gośćmi Musical został zaprezentowany w sobotę, 7 września o godz. 18.00… więcej »


Katecheza z Janem Pawłem II(3 września 2019)

IV SPOTKANIE „Wieczory Maryjne – Katechezy z Janem Pawłem II”. „PROGRAM DUSZPASTERZOWANIA W POLSCE I W ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM!”. Polska maryjność wizją Polski jutra i przyszłego Kościoła”. Po przerwie… więcej »


Musical 'Życie Maryi'(20 sierpnia 2019)

Jasnogórski Instytut Maryjny serdecznie zaprasza na musical „Życie Maryi”, który odbędzie się 7 września 2019 r. o godz. 18 na Jasnej Górze w Sali Papieskiej. Wstęp wolny „Życie Maryi” to wspaniały musical… więcej »


Sympozjum - Maryjność w Kościele i mariologia w teologii(22 lipca 2019)

Polskie Towarzystwo Mariologiczne zaprasza na ogólnopolskie sympozjum z okazji dwudziestolecia swego istnienia na temat: „Maryjność w Kościele i mariologia w teologii”, które odbędzie się w dniach 12-13 września… więcej »


„Wstańcie, chodźmy...“ - wystawa(2 lipca 2019)

Zapraszamy na wystawę: “Wstańcie, chodźmy…”. Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski” Wystawa plenerowa pt. „Wstańcie, chodźmy…“. Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski” na Wałach jasnogórskich,… więcej »


NA DRODZE DO WOLNOŚCI. Sesja popularnonaukowa w 40. rocznice pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 r.(24 czerwca 2019)

NA DRODZE DO WOLNOŚCI 2 czerwca 1979 roku rozpoczęła się pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny, przebiegająca pod hasłem Gaude Mater Polonia (Raduj się, Matko Polsko). Władze komunistyczne były niezadowolone… więcej »


5. spotkanie z cyklu „Jasnogórski Prymas w drodze na ołtarze”(24 czerwca 2019)

O pasterskiej i nauczycielskiej misji Prymasa Tysiąclecia podczas 5. spotkania w Jasnogórskim Instytucie Maryjnym O pasterskiej i nauczycielskiej misji Prymasa Tysiąclecia na podstawie najnowszej monumentalnej publikacji… więcej »


„Wstańcie, chodźmy…”(19 czerwca 2019)

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, Jasnogórski Instytut Maryjny oraz Stowarzyszenie Solidarność i Niezawisłość zapraszają na otwarcie wystawy plenerowej „»Wstańcie, chodźmy…« Pierwsza pielgrzymka… więcej »


Kardynał Stefan Wyszyński - Pasterz i Nauczyciel(12 czerwca 2019)

Jasnogórski Instytut Maryjny zaprasza na piąte z kolei spotkanie z cyklu „Jasnogórski Prymas w drodze na ołtarze” pt. Kardynał Stefan Wyszyński Pasterz i Nauczyciel oraz na prezentację albumu Instytutu Pamięci… więcej »


Mali Pomocnicy Maryi(12 czerwca 2019)

ZAPRASZAMY W sobotę, 15 czerwca na Jasnej Górze – przy sercu jasnogórskiej Matki i Królowej, odbędzie się niezwykłe spotkanie dzieci – Małych Pomocników Maryi! Organizatorami są Instytut Maryjny i redakcja Małego… więcej »


„Kochany Księże Prymasie!” - Katecheza z Janem Pawłem II(11 czerwca 2019)

Prymas Wyszyński ukochał tytuł Maryi Matki Kościoła – Prymas Wyszyński ukochał tytuł Maryi Matki Kościoła – przypomniał na Jasnej Górze podczas kolejnej „Katechezy z Janem Pawłem II” mariolog dr Wincenty… więcej »


Katechezy z Janem Pawłem II(3 czerwca 2019)

Jasnogórski Instytut Maryjny ZAPRASZA w niedzielę, 9 czerwca o godz. 19.30 w Kaplicy Różańcowej na Jasnej Górze, na trzecie spotkanie w cyklu „Wieczorów Maryjnych – Katechezy z Janem Pawłem II w 40 rocznicę pielgrzymki… więcej »


Maryja Matką ocalonych(3 czerwca 2019)

Jasnogórski Instytut Maryjny i wspólnota „ocalanych” zorganizowali spotkanie w ramach 31. Spotkania Anonimowych Alkoholików na Jasnej Górze. „Przyjechałem na Jasną Górę w związku z tym, że świętują tutaj… więcej »


XXXI Spotkanie Trzeźwościowe na Jasnej Górze(31 maja 2019)

Jasnogórski Instytut Maryny i Wspólnota św. Jakuba zaprasza na XXXI Spotkanie Trzeźwościowe na Jasnej Górze, które odbędzie się 1 czerwca w Dzień Dziecka. Nasze zaangażowanie będzie obejmować udział w realizacji… więcej »


Kolejne spotkanie z cyklu „Prymas Jasnogórski w drodze na ołtarze”(31 maja 2019)

Wolność – powracające wyzwanie 28 maja odbyło się kolejne, czwarte spotkanie zatytułowane „WOLNOŚĆ – powracające wyzwanie”, w ramach cyklu „Prymas Jasnogórski w drodze na ołtarze”. Tradycyjnie na początek… więcej »


WOLNOŚĆ - POWRACAJĄCE WYZWANIE(22 maja 2019)

W dniu rocznicy śmierci Prymasa Wyszyńskiego, 28 maja na Jasnej Górze „Żadnego programu nie zostawiam … Przyjdą nowe czasy, wymagają nowych świateł, nowych mocy, Bóg je da w swoim czasie (…) Program w Polsce… więcej »


„Przyzwyczaili się Polacy ze wszystkim przychodzić na Jasną Górę”(14 maja 2019)

O „jasnogórskiej duszy Polaków” podczas drugiej „Katechezy z Janem Pawłem II” Druga katecheza zatytułowana: „Przyzwyczaili się Polacy ze wszystkim przychodzić na Jasną Górę. Tu mieszka nasza Matka! Cała… więcej »


W Maryi pomoc – rozważania majowe(13 maja 2019)

Rozważania majowe dla duszpasterzy, katechetów, liderów grup Od tronu Jasnogórskiej Matki Kościoła, zwracam się z serdeczną prośbą o życzliwe przyjęcie i polecenie każdej parafii czytań – rozważań na nabożeństwa… więcej »


Trzecie spotkanie z kard. Wyszyńskim(8 maja 2019)

W Maryi Pomoc – trzecie spotkanie w cyklu „Prymas Jasnogórski w drodze na ołtarze” Na Jasnej Górze odbyło się kolejne spotkanie w cyklu „Prymas Jasnogórski w drodze na ołtarze”, odprawiona została też Msza… więcej »


Katechezy z Janem Pawłem II(6 maja 2019)

Jasnogórski Instytut Maryjny ZAPRASZA W niedzielę, 12 maja o godz. 19.30 w Kaplicy różańcowej na Jasnej Górze drugie spotkanie w cyklu „Wieczorów Maryjnych – Katechezy z Janem Pawłem II w 40 rocznicę pielgrzymki… więcej »


Drugie spotkanie w ramach Katechez maryjnych(10 kwietnia 2019)

Zapraszamy 12 maja (niedziela) na godz. 19.30 do sali różańcowej na Jasnej Górze na drugie spotkanie w ramach Katechez maryjnych z Janem Pawłem II. „Przyzwyczaili się POLACY ze wszystkim przychodzić na Jasną Górę”. Tu… więcej »


Europejski Szlak Dziedzictwa Kulturowego Paulinów(28 marca 2019)

Powstaje Europejski Szlak Dziedzictwa Kulturowego Paulinów. Na Jasnej Górze podpisano dziś list intencyjny między Zakonem a Województwem Śląskim, który inauguruje projekt. W jego centrum znajdzie się częstochowskie… więcej »


Drugie spotkanie z kard. Stefanem Wyszyńskim(28 marca 2019)

Drugie spotkanie z cyklu „Prymas jasnogórski – w drodze na ołtarze” odbyło się w poniedziałek, 25 marca w Jasnogórskim Instytucie Maryjnym. Podczas spotkania zaprezentowana została książka Wydawnictwa Paulinianum:… więcej »


Stefan Kardynał Wyszyński – Jasnogórskie wspomnienia(25 marca 2019)

Jasnogórski Instytut Maryjny zaprasza na spotkanie i prezentację książki Wydawnictwa Paulinianum „Stefan Kardynał Wyszyński – Jasnogórskie wspomnienia. Zapiski osobiste”. Spotkanie obędzie się 25 marca 2019… więcej »


U Jezusa my na ordynansie, słudzy Maryi(12 marca 2019)

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu „Wieczory Maryjne: Katechezy z Janem Pawłem II w 40. rocznicę pielgrzymki Ojca św. na Jasną Górę”, pt. „U Jezusa my na ordynansie, słudzy Maryi”, które odbędzie się… więcej »


Orędzie Ojca św. na Wielki Post(26 lutego 2019)

Drodzy bracia i siostry! Każdego roku, za pośrednictwem Kościoła, który jest naszą Matką, Bóg pozwala swoim wiernym «z oczyszczoną duszą radośnie oczekiwać świąt wielkanocnych, aby (…) przez uczestnictwo… więcej »


Prymas Jasnogórski w drodze na ołtarze(14 lutego 2019)

Jasnogórski Instytut Maryjny zainicjował nowy cykl spotkań o Prymasie Tysiąclecia kard. Stefanie Wyszyńskim „Prymas Jasnogórski – w drodze na ołtarze”. Wieczorem, 14 lutego, w jego ramach odbyła się prezentacja… więcej »


Człowiek niezwykłej miary(10 lutego 2019)

Jasnogórski Instytut Maryjny zaprasza na spotkanie i prezentację książki „Człowiek niezwykłej miary”. Spotkanie obędzie się 14 lutego 2019 o godz. 19.30 w Jasnogórskim Instytucie Maryjnym (wejście od ul. o.… więcej »


partnerzy

Kontakt

JASNOGÓRSKI INSTYTUT MARYJNY
BIBLIOTEKA MARYJNA


adres: ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa
(I piętro)
tel.: 34 377 74 39 (pn.-pt. 8:00-16:00)
e-mail: Instytut Maryjny:
instytut.maryjny@jasnagora.pl
Biblioteka Maryjna:
biblmar@jasnagora.pl
konto: mBank S.A.
Oddział w Częstochowie
ul. Jasnogórska 79
76 1140 1889 0000 4641 0900 1001